013-34906

پشتیبانی

همه ی تلاش ما در اورجیناب این است که کالای خریداری شده در شرایط مطلوب به دست شما برسد، با این وجود ممکن پس از خرید، به هر دلیلی تصمیم به بازگرداندن کالا بگیرید. ما این امکان را برای شما در نظر گرفته ایم که با آسودگی خاطر، در مدت 7 روز بعد از دریافت کالا، برای بازگرداندن آن اقدام کنید.

اما برای بازگرداندن کالا شرایطی است که شما باید آن را رعایت کنید تا به ما در رساندن بهترین خدمات کمک کرده باشید:

-همه کالا های بازگشتی در شرایط اولیه، همراه جعبه ی محصول باشد و شماره سفارش یا شماره درخواست مرجوعی ارائه شود.

-جعبه اصلی کالا و اقلام همراه آن در شرایط اولیه تحویل داده شده و بدون آسیب دیدگی و پارگی باشد و نوشته یا برچسباضافی روی آن نباشد.

-در صورت استفاده از کد تخفیف در زمان خرید، از منظر قانونی کد تخفیف مورد نظر مجدداً قابل استفاده نخواهد بود و در صورت بازگشت کالا، تنها اصل پول پرداختی شما باز گردانده خواهد شد.

-مرجوع کردن گوشی مویابل با دلیل "ازخرید خود منصرف شدم" (دلیل سلیقه ای)، تنها پیش از ثبت تلفن همراه در سامانه همتا (ریجستر کردن) امکان پذیر است.

-کارت هدیه ی اورجیناب امکان بازگرداندن ندارند

کالا را چطور ارسال کنید؟

-لطفا قبل از هر اقدامی با کارشناسان پشتیبانی خدمات پس از فروش تماس بگیرید.

-ازارسال کالا بدون هماهنگی با خدمات پس از فروش دیجی‌کالا جداً، خودداری کنید.
- برای ارسال، باید کالا در جعبه یا کارتن اصلی خود به ‏خوبی بسته‌بندی شود و لوازم جانبی و همه اقلام همراه مانند کابل، ریموت، باطری، دفترچه راهنما، کارت گارانتی، کارت بیمه، بند و قطعات بسته‌بندی به همراه کالای اصلی ارسال شود.
- برچسب‌زدن یا نوشتن توضیحات، آدرس یا هر مورد دیگری روی کارتن یا جعبه اصلی کالا و یا پاره و مخدوش کردن آن، امکان استفاده از ضمانت بازگشت را از بین خواهد برد. (در صورت لزوم، توضیحات خود را پشت فاکتور خرید یا قطعه کاغذ جداگانه‌ای بنویسید.)
-درصورت ارسال با پست پیشتاز، عکس و تصویری از رسید پستی تهیه و به آدرس Info@orginab.com ایمیل کنید.
- اگر کالا دارای رمز عبور (Password)، آی دی، اپل آی دی (id)یا الگو (pattern) است، لازم است توسط مشتری برداشته شود، تا کارشناسان اورجیناب امکان تست آن را داشته باشند.

 در صورتی که ساکن سایر شهرها هستید، برای بازگرداندن کالا از پست پیشتاز پس کرایه اقدام کنید .در صورتی که برخی از شهرها پست پیشتاز پس کرایه را نمی پذیرند،تصویر رسید پستی را برای ما ارسال کنید.

اگر ساکن رشت هستید، برای مرجوع کردن کالای خود می توانید با مرکز تماس بگیرید و بعد از هماهنگی منتظر مامورین جمع آوری اورجیناب برای تحویل کالای خود در اسرع وقت باشد.

- از نوشتن آدرس روی جعبه یا کارتن اصلی کالا، جداً خودداری کنید و در صورت لزوم ، جعبه اصلی محصول را درون کارتن دیگری گذاشته، آن را ارسال کنید.

- بسته خود را به آدرس زیر ارسال کنید.

استان گیلان، شهر رشت، خیابان لاکانی، بلوار 22 بهمن، نبش کوچه مانی، برج هما، طبقه هشت، واحد 28

کد پستی: 4143784429

هزینه ارسال چطور محاسبه خواهد شد؟

- اگر ایراد فنی، وجود مغایرت فنی یا فیزیکی یا آسیب دیدگی ظاهری، به تایید کارشناسان خدمات پس از فروش دیجی‌کالا برسد، هزینه‌های ارسال به عهده دیجی‌کالا است.
- برای واریز هزینه پست به حساب مشتری، تصویر رسید را به آدرس Info@orginab.com ارسال فرمایید.

چطور درخواست خود را جهت مرجوعی کالا به شما اطلاع دهم؟

از ساعت 9 صبح الی 17 عصر هر روز هفته به جز روز های جمعه یا ایام تعطیلی رسمی، با شماره 34906-013 تماس بگیرید و با کارشناسان ما صحبت کنید.

توجه: جهت رسیدگی به درخواست، ذکر شماره پیگیری سفارش  در هر یک از روش‌های بالا الزامی است.